Oferujemy pielęgnacje i opiekę nad Państwa stawami kąpielowymi, basenami naturalnymi, a także kąpieliskami publicznymi.

W zależności od pory roku dobieramy preparaty biologiczne do stawów kąpielowych oraz zajmujemy się pielęgnacją zbiornika i roślin.

Przeprowadzamy prace serwisowe związane z czyszczeniem i konserwacją urządzeń filtrujących, tak by każdy staw i basen naturalny cieszył nas swoim wyglądem przez 365 dni w roku.

Prace wiosenne:

• cięcie i usuwanie martwych roślin oraz części roślin w stawach kąpielowych, oczkach wodnych,

• uruchomienie technologii po zimie,

• czyszczenie zbiorników i filtrów,

• wymiana złóż wkładów filtracyjnych w filtrach ogólnie dostępnych,

• przygotowanie wody w stawie,

Prace wiosenne:

• cięcie i usuwanie martwych roślin oraz części roślin w stawach kąpielowych, oczkach wodnych,

• uruchomienie technologii po zimie,

• czyszczenie zbiorników i filtrów,

• wymiana złóż wkładów filtracyjnych w filtrach ogólnie dostępnych,

• przygotowanie wody w stawie,

Prace letnie:

• czyszczenie rozległych roślin wodnych,

• uzupełnianie wody, jeśli jest to konieczne,

• czyszczenie zbiorników i filtrów,

• zapobieganie wzrostu glonów w sposób naturalny.

Prace jesienne:

• ograniczenie roślinności w stawie,

• prace porządkowe,

• przygotowanie zbiornika do zimy – wyłączanie techniki filtracyjnej.

Prace jesienne:

• ograniczenie roślinności w stawie,

• prace porządkowe,

• przygotowanie zbiornika do zimy – wyłączanie techniki filtracyjnej.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami - serwis całoroczny stawów i basenów.

Przeprowadzamy regularne mechaniczne lub ręczne usuwanie osadu stawowego i przeciwdziałamy procesom gnicia przy pomocy profesjonalnych odkurzaczy do stawów firmy Rössle.

Używamy specjalnych przyssawek, aby usunąć nadmiar warstwy szlamu, zapobiegając w ten sposób brak tlenu. Takie czyszczenia są wskazane wiosną i jesienią. Oprócz usuwania osadu, podejmujemy się również innych działań w celu oczyszczenia stawu, np.: usuwanie glonów i rzęs, kontrolę jakości wody oraz likwidowanie martwych roślin. Konieczne jest również pozbycie się trzciny, która ma przeciwdziałać zamulaniu w niektórych miejscach. Przycinanie roślin stawowych i pielenie, mają nie tylko przyczyny wizualne. Środki te służą także ochronie stawu i zapewniają utrzymanie roślin przez cały rok. Wszystkie nasze czynności pielęgnacyjne wykonujemy niezależnie od rodzaju wody. Nie ma znaczenia, czy jest to staw koi, staw ogrodowy, staw kąpielowy czy duży zbiornik wodny. Każdy obszar wodny wymaga najwyższego poziomu opieki i uwagi. Podstawą pielęgnacją oczka wodnego jest utrzymywanie jak najniższej ilości składników odżywczych. Jest to jedyny sposób, aby zapobiec zamuleniu w sposób skuteczny i na dłuższy czas. Dlatego wymagane jest regularne czyszczenie całego systemu. Należy to zrobić w zależności od sezonu. Nasza pielęgnacja stawów polega nie tylko na mechanicznym czyszczeniu, ale także na biologicznym.

Dobieramy, doradzamy i zaszczepiamy wodę w stawie naturalnymi preparatami biologicznymi MICROBE-LIFT.

Dzięki różnorodności bakterii można zapobiegać wzrostowi glonów, obniżać zawartość fosforu w wodzie, klarować wodę, doprowadzać do prawidłowego rozwoju całego systemu w stawie. Aby staw był dobrze utrzymany, który zapewni przytulne miejsce, szczególnie w ciepłe miesiące, z przyjemnością zajmiemy się profesjonalną opieką. Jako firma budująca stawy kąpielowe i serwis wodny RAUN pielęgnujemy staw w sposób delikatny i ekologiczny. Ponieważ dzięki naszym zleceniom chcemy maksymalnie unikać używania chemikaliów i stosować naturalne metody pielęgnacji. Dzięki naszym umowom serwisowym Twój staw jest regularnie pielęgnowany, konserwowany i kontrolowany. W ten sposób gwarantujemy atrakcyjną i piękną oazę w Twoim ogrodzie domowym, w parku lub w innych miejscach publicznych. Z przyjemnością zajmiemy się Twoim akwenem dowolnej wielkości.

Konserwacja i czyszczenie stawów ogrodowych. Staw w ogrodzie jest prawdziwą atrakcją i często wizytówką ogrodu. Jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Bez odpowiedniego dozoru, staw może szybko stać się nieatrakcyjny i grozić zamuleniem.

RAUN profesjonalnie oczyści i zajmie się serwisem Twojego zbiornika wodnego,

a tym samym zapewni czystą i atrakcyjną wodę. Jesteśmy kompetentnym partnerem i zawsze służymy radą.

Jednym z najważniejszych środków pielęgnacji stawu jest czyszczenie dna. Między innymi z resztek jedzenia, resztek roślin stawowych, liści, pyłków oraz odchodów ryb, które tworzą warstwę błota na dnie stawu w ciągu roku. To błoto może mieć kilka centymetrów grubości i zagraża zdrowiu ryb. W wielu przypadkach szlam stawowy ma również decydujące znaczenie dla coraz silniejszego tworzenia się glonów i pogorszenia jakości wody. Ponadto procesy bakteryjne zachodzące w błocie powodują niedobór tlenu w stawie. Niedostateczna ilość tlenu w wodzie ma nieprzyjemny efekt. Ponieważ stymuluje to procesy gnicia – z nieprzyjemnymi skutkami. Wielu właścicieli stawów zaniedbuje usuwanie osadów stawowych lub robi to tylko powierzchownie.

Firma RAUN posiada specjalistyczną wiedzę i profesjonalne środki do przeprowadzenia procesu usuwania osadu.

Profesjonalne projekty i wykonawstwo stawów i basenów kąpielowych.

Opalając się na podwórzu własnego domu za miastem oraz chłodząc się w prywatnym przydomowym basenie? Jeszcze kilka lat temu posiadanie własnego basenu wydawało się czymś nierealnym i było zarezerwowane tylko i wyłącznie dla najbogatszych. Dziś jest to w zasięgu większości z nas. Zapraszamy do kontaktu  z nami i zapoznaniem się z możliwościami jakie daje nam dziś zaawansowana technologia przy budowie basenów i stawów.